Első termés a kertben a spenót.
Még nincs konyhám, így tábori körülmények között készült az ebéd.

Tegyél föl egy 3- 4 literes lábasban vizet.
Alaposan mosd meg a spenót leveleket.
Szórd bele a forrásban levő vízbe.
Addig főzd, míg szép sötétzöldre váltanak a levelek.
Szedd ki egy tésztaszűrőbe és csepegtesd le a vizet.
Pucold meg a fokhagymákat.
Vágd össze a megfőtt, jól lecsöpögtetett leveleket.
Lábasban tegyél a tűzre 2 evőkanál zsírt olvadni.
Amikor felolvadt szórd bele a késsel felaprított fokhagymát.
Keverd addig, míg a fokhagyma kicsit megfonnyad.
Szórd rá a lisztet, keverd folyamatosan.
Világos barna rántást kapsz.
Tedd bele a spenótot és kevergesd kb. egy percig.
Ez alatt egészen szétmegy a spenót.
Lassan adagolva öntsd hozzá a tejet.
A sűrűsége a mérvadó, hogy mennyi tejet teszel bele.
Én kicsit folyósan szeretem.
Sózd meg, ízlés szerint.
Amit felforr, azaz buborékosan rottyan, készen van, vedd le a tűzhelyről.
0 adag