Elsők között van a kertben a sóska. Amikor a gyerekeim kicsik voltak, nem nagyon szerették. Kitaláltam, hogy madárfészket eszünk. Sütöttem krumpli csipszet, az került a tányérra körbe, középre egy kis sóska, aminek a tetejére a tükörtojás. Bejött!!! Megették :)

Mosd meg alaposan a sóska leveleket.
Szűrőben csöpögtesd le.
Tegyél oda 3-4 literes lábasban a tűzre zsírt.
Amint fölolvadt, szórd bele a lisztet.
Készíts zsemleszínű rántást.
A sóska leveleket nemes egyszerűséggel szórd bele a rántásban.
Arra vigyázz, hogy egyszerre csak egy csomót tegyél bele, és azt fonnyaszd sötétzöldre.
Majd jöhet a következő adag.
Amikor minden sóska levél összeesett, jöhet a tej.
Lassan kis adagokba töltsd a masszára. és közben keverd folyamatosan.
Annyi tejet tegyél bele, amilyen sűrűt szeretsz.
Sózd ízlés szerint.
Amint felforrt kész.
Serpenyőben hevíts étolajat, üss bele 4 falusi tojást.
Tegyél rá fedőt, mert akkor a tojás teteje is befehéredik.
Tálald ki mély tányérokba, úgy, hogy a sóska tetejére tedd a tükörtojást.
0 adag